У прес-релізі Премії написано: «Ці українські музеї вирізняються своєю цілеспрямованістю та прагненням захистити українську культурну спадщину, національну ідентичність і громадян перед викликами теперішнього лихоліття і воєнних руйнувань».
Як коментує підсумки музейної конференції і преміальної програми Ольга Гончар:
«Номінацію «Герої Спадщини» придумали для нас і дали всім українським музеям, які подавалися, бо вирішили, що не можуть поставити нас в номінацію з музеями, де немає війни. Бо там є музеї, які мають 5 млн євро на рік і мир навколо.
Я була членкинею журі від України. Як це працює — журі їде в музей, який подається, і оцінює роботу музею, команди, проєкту, комунікацію і тд. Цьогорічні переможці — це дуже сучасні музеї, видно, що туди йдуть великі інвестиції, і вони виглядають як місця, куди хочеться піти — там дуже високий інституційний рівень, там є і сервіс, і контент, і експозиція, і кафе. Це музеї, розраховані на великі потоки людей. Двоє членів журі приїжджали у Львів — відвідали Дім Франка і Музей Шептицького, у музей Територія Терору приїхали музейники з Хмельницького, Дніпра, інші представляли свої музеї онлайн, 11 членів журі також були в Zoom.
Для нас було дуже важливо зробити день українських музеїв, коли кожен музей розповідав про свою діяльність. Навіть пан посол України в Словаччині Мирослав Кастран сказав, що це було корисно і пізнавально, колеги з інших країн не знали багато того, що ми розповіли, бо в місцевих медіа пишуть більше про фронт, біженців тощо.
Два музеї — Дім Франка і Дніпропетровський національний історичний музей ім. Яворницького були представлені на музейному маркеті, де всі міняються своєю продукцією, знайомляться, розповідають про свої проєкти.
Було приємно, що міністерка культури Сербії прийшла до нас потиснути руку і подякувала за те, що ми робимо».